OBCHODNÍ PODMÍNKY

platné od 1.1.2021. Ke stažení v pdf zde.

Kontaktní údaje prodávajícího

PRA-P-OR s.r.o., IČ 26842017, DIČ CZ26842017,
adresa: Orlovská 343/148, 713 00 Ostrava
telefonní kontakty: +420 596 628 776, +420 725 890 513, fax: +420 596 116 229
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
provozní doba kanceláře a skladu: po-pá 7:00 – 15:00


1. Úvodní ustanovení

Tyto obchodní podmínky upravují vzájemná práva a povinnosti mezi prodávajícím a kupujícím vzniklé na základě objednání zboží u firmy PRA-P-OR s.r.o.

2. Způsob objednání

Kupující si může zboží objednat telefonicky u obchodních zástupců, dále na výše uvedených telefonních číslech, a nebo e-mailem, viz. e-mailové adresy uvedené výše.

Objednané zboží expedujeme nejpozději do 2 pracovních dnů prostřednictvím služby DPD nebo GEIS (není-li domluveno jinak).
Minimální objednací množství u rukavic je jedno balení, tedy 6 nebo 12 párů, dle typu zboží.

V případě, že je některá položka aktuálně nedostupná, budou zákazníci informování o možném termínu dodání e-mailem, popř.telefonicky, nedodané zboží bude prodávající po dohodě s kupujícím evidovat v rezervačním systému a jakmile bude zboží dostupné, dodá jej kupujícímu.

3. Změna a storno objednávky
Kupující může objednávku stornovat, případně změnit v den objednání zboží do 13:00, telefonicky a nebo e-mailem. Později lze objednávku změnit nebo zrušit jen po odsouhlasení oběma stranami. Je-li již zboží odeslané/doručené kupujícímu, lze jej vrátit po předchozí domluvě pouze nepoužité, v původním obalu a max. do jednoho měsíce od data nákupu.

4. Reklamace

Reklamace zboží se řídí Reklamačním řádem společnosti PRA-P-OR s.r.o., který je uveden na webových stránkách www.pra-p-or.cz.

5. Cena za zboží a platební podmínky

Cena zboží je určena velkoobchodním ceníkem platným v den přijetí objednávky, pokud nejsou domluveny individuální ceny nebo slevy.

Na základě objednávky je kupujícímu zasláno potvrzení o přijetí objednávky, případně, je-li ten den připraveno zboží k expedici, rovnou faktura k zaslanému zboží.

U nových zákazníků jsou první dva odběry zasílány na dobírku nebo je osobní odběr hrazen v hotovosti. Další objednávky již fakturujeme se splatností do 30 dní od data vystavení.

V případě hotovostní platby nebo při odběru na dobírku je na faktuře účtována sleva 2%.

Pro rychlou platbu do 5ti dní od vystavení faktury platí sleva na zboží 3%, což se nevztahuje na zlevněné zboží nebo na zboží, u kterého má zákazník nastavenou individuální cenu. Slevy a akční ceny platí pouze pro odběratele, kteří nemají závazky vůči firmě PRA-P-OR s.r.o. po lhůtě splatnosti.

6. Přepravné a zasílání faktur

Zboží je kupujícím zasíláno přepravní službou DPD nebo GEIS, v den odeslání zásilky bude kupující informován e-mailem o číslech zásilek.

Není-li dohodnuto jinak, jsou objednávky v hodnotě nad 5.000 CZK bez DPH zasílány bez poštovného. V opačném případě platí kupující přepravné ve výši 85 CZK za každý balík (do 31,5 kg) a 7 EUR pro balíky zasílané na Slovensko (objednávky do 200 eur).

Faktura (daňový doklad) je kupujícímu zasílána v elektronické podobě na e-mail uvedený v objednávce. Do zásilky je vložen dodací list bez cen.

7. Zápůjčky

Zapůjčené zboží, které nebude do 30 dní od vystavení výdejky vráceno na sklad prodávajícího, bude automaticky vyfakturováno.8. Ochrana osobních údajů

Prohlášení o ochraně osobních údajů v pdf ZDE.

9
. Závěrečná ustanovení

Prodávající není odpovědný za výběr výrobků, který provedl kupující.

Kupující nabývá vlastnictví ke zboží zaplacením celé kupní ceny zboží.

Ostrava, 31.12. 2020

Jana Honová

jednatelka společnosti