JEDNORÁZOVÉ RUKAVICE
Vlastnosti a doporučení pro jednotlivé druhy jednorázových rukavic

NITRIL je syntetický materiál na bázi minerálních olejů. Hlavní výhodou nitrilu je, že nezpůsobuje žádné alergické reakce. Nitril velmi vhodný pro použití ve zdravotnictví. Má mnohem větší odolnost proti většině chemikálií než latex a je vhodný pro použití v laboratořích. Pružnost nitrilu je mírně nižší než u latexu, ale je více odolný proti protržení.

LATEX - přírodní produkt, je získáván z gumovníků. Surovina je kapalná a proto se do ní přidávají přísady pro zajištění soudržnosti materiálu.
Latexové rukavice jsou velmi elastické a měkké. Jsou velmi příjemné na nošení a umožňují obzvláště dobrou citlivost hmatu, mají dobrou odolnost vůči mnoha kyselinám a zásadám, ale mohou být prostupné pro některé oleje a rozpouštědla.

VINYL (PVC) jako syntetický materiál pro rukavice je původně pevný a tvrdý, proto se při výrobě používají změkčovadla.
Mezi výhody vinylových rukavic patří jejich hladký povrch a nízká cena.
Vinylové rukavice jsou méně pružné a méně odolné proti protržení než latexové nebo nitrilové rukavice.

PUDROVANÉ rukavice se snadněji navlékají, zejména v teplejších podmínkách, kdy se kůže potí. Pudr (kukuřičný škrob) může u citlivějších jedinců způsobit alergické reakce.
 
NEPUDROVANÉ (bezprašné) rukavice jsou běžné v potravinářském průmyslu a ve zdravotnictví, kde kontaminace s pudrem není žádoucí.

 

 nitril blue ruka  0436 Shatin 0422 Grip schwarz 0428 Grip blau 306 blue hand only

NITRIL BLUE 

       SHATIN  GRIP SCHWARZ GRIP BLAU

 181007-181010

       1830xx 1820xx    1826xx